Murdoch se osobně omluvil rodině zavražděné 13leté školačky

Mediální magnát Rupert Murdoch se setkal s rodinou zavražděné třináctileté dívky Milly Dowlerové. Právě její případ do skandálů kolem nelegálních odposlechů přinesl zvrat. Nedělník News of the World přestal vycházet po 168 letech. Vaz mu zlomilo odhalení, že dával odposlouchávat celebrity, ale i oběti zločinů, nebo pozůstalé po vojácích padlých v Iráku a v Afghánistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rupert Murdoch mluví s novináři před hotelem, ve kterém se sešel s rodiči Milly Dowlerové. | Zdroj: Reuters

Murdochovo impérium už taky opustili dva jeho blízcí spolupracovníci - dosavadní ředitelka a bývalý dlouhodobý šéf společnosti News International Rebekah Brooksová a Les Hinton.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Světa o deváté byl spolupracovník ČRo v Británii Ivan Kytka..mp3

Rupert Murdoch se rodině zavražděné třináctileté školačky osobně omluvil. BBC cituje právního zástupce rodiny, podle něhož byl osmdesátiletý majitel News Corporation při setkání s nimi hluboce otřesen.

Později Murdoch napsal prohlášení, které vychází v dnešních novinách jako inzerát. Je to omluva za závažné delikty, kterých se dopustila redakce listu News of the World. Text uvádí: Velice litujeme újmy, kterou utrpěli postižení jednotlivci. To je narážka na mnoho případů odposlechu na příklad příbuzných britských vojáků, kteří zahynuli v Iráku a v Afghánistánu.

Tento týden se objevily výzvy od politiků a komentátorů, aby odstoupili ti šéfové Scotland Yardu, kteří byli blízko bulvárnímu nedělníku News of the World a jehož novináři získali u policie placená místa konzultantů.

Rupert Murdoch, jeho syn James a bývalá šéfredaktorka News of the World Rebekah Brooksová mají v úterý vypovídat o tomto skandálu před parlamentním výborem.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme