Murdoch už rozdal zaměstnancům News of the World výpovědi

Majitel britského bulvárního nedělníku News of the World Rupert Murdoch zastavil vydávání listu kvůli aféře kolem nelegálních odposlechů celebrit. Na 200 zaměstnanců už dostalo výpověď. V neděli vyjde tabloid po 168 letech naposled.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mediální magnát Rupert Murdoch | Zdroj: Reuters

Zaměstnanci jsou otřeseni. Například politický editor listu David Wooding, který nastoupil do redakce před pouhým rokem a půl je na dlažbě spolu s ostatními. Rozhodnutí vedení zavřít redakci na něj zapůsobilo jako výbuch bomby. Ve funkci ale například stále zůstává Rebekah Brooksová, bývalá editorka News of the World, která je nyní ve vedení mateřské News International.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Kocourek v dopoledním Radiožurnálu o vývoji celé kauzy

Od samého začátku měl News of the World pověst radikálního periodika specializovaného na společenské skandály a zločinnost s politickými důsledky. Dnešní Daily Mail přináší zprávu o jeho zániku pod titulkem „List, který zahynul na ostudu".

Rozhodnutí Murdochova koncernu News International, kterému News of the World patří, list zastavit je přímým důsledkem obvinění o odposlechu soukromých telefonů příbuzných obětí terorismu a britských vojáků padlých v Iráku a Afghánistánu.

Komentátoři poukazují na skutečnost, že bývalý editor listu Andy Coulson, který byl ve funkci v době kdy k údajnému odposlechu docházelo, se později stal tiskovým šéfem premiéra Davida Camerona.

Z této funkce sice odešel, ale labouristická opozice premiéra kritizuje za katastrofální chybu úsudku. Cameron pak prohlásil, že je ochoten nést za ni osobní důsledky.

Celý skandál označil britský premiér za nechutný. Záležitost bude podle něj důsledně vyšetřena a viníci potrestáni. Andy Coulson již vypovídal. Tvrdí, že o odposleších nic nevěděl. Vyšetřována bude i samotní policisté, kteří měli za úplatu novinářům tajné informace poskytovat.

Milan Kocourek, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme