Mursí v Berlíně mírnil své výroky o Židech, jsou prý vytržené z kontextu

Ekonomickou podporu pro svou zemi přijel mimo jiné do Berlína vyjednávat egyptský prezident Muhamed Mursí. Po setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou ale musel vysvětlovat i své dřívější výroky proti Židům. Navíc v den, kdy si Němci připomínají 80. let do nástupu Adolfa Hitlera k moci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muhamed Mursí a Angela Merkelová po setkání v Berlíně | Zdroj: Reuters

Na masové demonstrace je egyptský prezident Mohamed Mursí zvyklý z domova. A proti Mursímu se demonstrovalo i v Berlíně, a to nejen kvůli jeho domácí politice.

Berlín pobouřily i dva nedávno zveřejněné videozáznamy. V nich egyptský vůdce označil Židy mimo jiné za nepřátelské potomky opic a volal po ukončení rozhovorů s Izraelci a zániku jejich státu.

Teď v Berlíně po setkání s kancléřkou Angelou Merkelovou Mursí svá slova korigoval s tím, že byla vytržená z kontextu. Je prý muslim a jeho náboženství mu ukládá, aby respektoval všechna ostatní náboženství i právo lidí na svou vlastní víru.

Na otázku, jestli ochoten s opozicí vytvořit "vládu národní spásy", odpověděl, že během několika měsíců bude mít Egypt nový parlament, který pak zvolí vládu.

Lubica Bergmanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme