‚Hlas lidu, hlas Boží.‘ Musk po anketě obnovil twitterový účet Trumpa, ten o službu nejeví zájem

Uživatelé twitteru se v anketě nového majitele internetové platformy Elona Muska těsnou většinou vyslovili pro obnovení twitterového účtu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Musk vzápětí po ukončení hlasování oznámil, že účet exprezidenta a miliardáře bude obnoven. Tak se i stalo, ale Trump v sobotu prohlásil, že nemá zájem se na twitter vracet.

Washington (Aktualizováno: 5:51 20. 11. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý americký prezident Donald Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump | Zdroj: Reuters

Do jednodenního hlasování, které inicioval prostřednictvím svého účtu na twitteru samotný Musk, se zapojilo 15 085 458 uživatelů a ve prospěch obnovení Trumpova účtu se vyslovilo 51,8 procenta z nich.

„Hlas lidu, hlas Boží,“ okomentoval hlasování o Trumpově návratu Musk dále v twitterovém vláknu.

Majitel Twitteru následně oznámil, že Trumpův účet bude obnoven. „Lid promluvil. Trump bude vrácen zpět,“ napsal Musk. O něco později byl účet exprezidenta na twitteru skutečně odblokován.

Neuvěřitelné problémy

Exprezident však komunikační platformu, jejímž prostřednictvím v době svého úřadování v Bílém domě promlouval k veřejnosti prakticky neustále, už patrně využívat nehodlá. Jeho posledním příspěvkem na twitteru zůstává oznámení z 8. ledna 2021, že se nezúčastní inaugurace svého nástupce Joea Bidena.

To all of those who have asked, I will not be going to the Inauguration on January 20th.

16:44 – 08. 01. 2021

79104 641087

„Nevidím pro to žádný důvod,“ řekl v sobotu bývalý prezident prostřednictvím videa na schůzi lobbistické skupiny Republikánská židovská koalice (RJC), když byl dotázán, zda se na twitter vrátí.

Trump řekl, že se bude držet své nové platformy Truth Social, kterou vyvinula jeho firma Trump Media & Technology Group (TMTG). Podle Trumpa funguje „fenomenálně dobře“, zatímco twitter čelí „neuvěřitelným“ problémům, jako jsou falešné účty. Trump však ocenil Muska a poznamenal, že ho měl vždycky rád.

Republikáni podezírají FBI z politické zaujatosti. Plánují vyslechnout desítky demokratů

Číst článek

Přístup na platformu Trumpovi znemožnili její bývalí majitelé po událostech kolem prezidentských voleb 2020, jejichž výsledek Trump neuznal, a které vyvrcholily nepokoji v americkém Kongresu a smrtí pěti lidí.

Role twitteru jakožto prostředku přímé komunikace mezi politiky a voliči v posledních letech narůstá po celém světě. Trump od ledna 2017 do konce svého pobytu v Bílém domě na svém účtu sdílel cizí obsah (retweetoval) či napsal vlastní příspěvek (tweetoval) více než 25 000krát, v průměru 18krát denně. Trump tento týden oznámil, že bude usilovat o kandidaturu na prezidenta v roce 2024.

Přes Trumpovo zdrženlivé vyjádření vůči twitteru se počet sledujících jeho obnoveného účtu v prvních hodinách brzy přiblížil milionu. Před zablokováním ho ovšem sledovalo 88 milionů uživatelů sítě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme