Muslimové se sjíždí do Mekky

Rekordní počet více než dva a půl miliónu muslimských poutníků se sjel do Saúdské Arábie, kde se zúčastní svaté pouti do Mekky. Po následujících pět dní a nocí se budou nedaleko města nepřetržitě oddávat modlitbám. 21. února pak společně vystoupí na horu Arafat, kde podle tradice kázal naposledy prorok Muhamad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arab | Foto: Simona Hejlová
Přehrát

00:00 / 00:00

Simona Hejlová o pouti do Mekky

Jde o první velké shromáždění muslimských věřících od útoku na Spojené státy americké v září loňského roku. Islámští náboženští představitelé varovali v obavách před možnými nepokoji varovali během pátečních modliteb poutníky aby nevyzývali k politickým aktivitám. Saúská vláda přijala mimořádná bezpečnostní opatření a saúdský ministr vnitra prohlásil, že použije všechny dostupné prostředky, aby mohl konfrontovat každého, kdo se během svatého putování pokusí o násilnosti. Pouť do Mekky vyvrcholí 21. února na hoře Arafat poblíž Mekky, kde se více než 2 a půl miliónu poutníků zúčastní symbolického rituálu ukamenování ďábla.

Markéta Kaclová, Simona Hejlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme