Muslimské právničky mohou mít u britských soudů zahalený obličej

Muslimské právničky a zaměstnankyně britských soudů mohou přijít do soudní síně se zahaleným obličejem, pokud to nepřekáží výkonu spravedlnosti. Rozhodl o tom nejvyšší soudce přistěhovaleckých senátů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muslimské ženy | Foto: Khalil Baalbaki

Nejvyšší soudce britských přistěhovaleckých senátů Justice Hodge musel učinit rozhodnutí poté, co muslimská právnička Shabnam Mughalová po vyzvání soudce odmítla sejmout závoj z obličeje. Stalo se tak při projednávání jedné imigrační kauzy ve městě Stoke on Trent. Právnička se odvolávala na své náboženské přesvědčení, soudce argumentoval tím, že Mughalové se zahaleným obličejem není dobře rozumět.

Na její neuposlechnutí stání odročil a žádal o radu svůj nadřízený orgán, soudní představenstvo přistěhovaleckých senátů. Justice Hodge nyní rozhodl, že muslimské ženy v jakékoli kapacitě u britských soudů mohou mít závoj přes obličej, pakliže to nepřekáží při výkonu spravedlnosti. Jeho rozhodnutí se označuje za prozatímní.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme