Muslimský duchovní vyzval irácké únosce k propuštění zajatců

Radikální muslimský duchovní Abú Katáda, který je v Británii zadržován pro podezření z terorismu, vyzval irácké únosce k propuštění západních rukojmích v Iráku. Únosci pohrozili, že, pokud nebudou do zítřka propuštěni všichni vězni zatčení v Iráku pro podezření z terorismu, čtyři zajatce popraví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dva ze čtyř unesených cizinců v Iráku | Zdroj: ČTK

Obávaný muslimský klerik Abú Katáda, zadržovaný od roku 2002, vydal z vězení ve Fullsatonu výzvu určenou pro únosce 74letého britského občana Normana Kenbera a jeho tří kolegů z Křesťanské mírové skupiny, aby tyto osoby propustili v souladu se zásadou milosrdenství muslimského náboženství.

Britské ministerstvo zahraničí souhlasilo s natočením jeho vzkazu únoscům na videozáznam. Abú Katáda, označený jedním španělským soudcem za velvyslance Al-Káidy v Evropě, byl letos nakrátko propuštěn ale pak znovu zatčen. Nyní mu hrozí deportace do Jordánska.

Zpravodaj BBC uvádí, že Abú Katádova výzva z vězení na adresu únosců je vůbec první svého druhu.

Podle nejnovějšího prohlášení únosců, které odvysílala televize Al-Džazíra, termín na splnění svých požadavků prodloužili o 48 hodin.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme