Muslimský duchovní žádá propuštění rukojmí

Radikální muslimský duchovní Abu Qatada zadržovaný v Británii na základě podezření z teroristické činnosti, vyzval irácké únosce britského občana Normana Kembera a jeho tři kolegů, aby zadržované propusitil. Únosci pohrozili, že nebudou-li do čtvrtka 8.prosince propuštěny všechny osoby zadržované v Iráku, čtyři unesení budou popraveni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn | Foto: Marie Matúšů

Obávaný muslimský klerik Abu Qatada zadržovaný od roku 2002 vydal z vězení ve Full Suttonu výzvu určenou pro únosce čtyřiasedmdesátiletého britského občana Normana Kembera a jeho tří kolegů z křesťanské mírové skupiny, aby tyto osoby propustili v souladu se zásadou milosrdenství muslimského náboženství.

Britské ministerstvo zahraničí souhlasilo s natočením jeho vzkazu únoscům na videozáznam. Abu Qatada označený jedním španělským soudcem za velvyslance al-Káidy v Evropě, byl letos nakrátko propuštěn, ale pak znovu zatčen - nyní mu hrozí deportace do Jordánska. Zpravodaj BBC uvádí, že Abu Qatadova výzva z vězení na adresu únosců je vůbec první svého druhu.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme