Muslimští fanatici údajně plánovali atentáty v Belgii

Belgická policie s velkou pravděpodobností zabránila útokům islámských teroristů v Antverpách. Po policejním zátahu skončilo v celách deset podezřelých. Tři z nich přímo v Belgii a další v Nizozemsku a Německu. Zatýkání bylo výsledkem více než ročního sledování podezřelých skupin.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgie a Lucembursko

Belgie a Lucembursko | Foto: Corel GALLERY

Zatčení lidé jsou podle policie napojení na organizaci Ansar Al Mujahedeen, která sháněla peníze a rekrutovala bojovníky pro vedení svaté války džihádu. Cílem jejich útoků se měly stát objekty v přístavním městě Antverpy, kde žije několikatisícová židovská komunita.

Mezi zatčenými jsou Belgičané, Nizozemci, Maročané, ale také Čečenci. Stanou u výslechu před vyšetřujícím soudcem.

Na stopu skupiny podezřelé z přípravy teroristických útoků přivedly Belgičany výsledky pátrání v Maroku, Španělsku a Saudské Arábii. Výslechy podezřelých mají ukázat, na co se měly jejich útoky zaměřit.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme