Muslimští pěstouni anglicky uměli a starali se dobře, vyšlo najevo v kauze malé Angličanky

Příběh pětileté Angličanky, který pobouřil britskou veřejnost, má nečekaný vývoj. Matka dívenky nejspíš svá tvrzení nafoukla. Ukazují to dokumenty, které dala v případu k dispozici soudkyně.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Holčička, dívka (ilustrační foto) | Foto: PDPics | Zdroj: Pixabay

Britský deník The Times původně informoval o tom, že dívka byla z křesťanské rodiny a sociální odbor ji svěřil do pěstounské péče konzervativní muslimské rodiny, ve které se často ani nemluví anglicky.

Velká Británie žije případem pětileté holčičky trpící v muslimské rodině

Číst článek

Na základě nově zveřejněných dokumentů ale vyšlo najevo, že se prý náhradní rodina o dívenku starala dobře a není pravda ani to, že by byla umístěna do úplně odlišného prostředí. Její prarodiče se totiž hlásili k islámské víře.

Soudkyně Khatun Sapnarová totiž rozhodla, že mají být zveřejněny dokumenty k celému případu. Ty ukazují, že matka děvčátka nemá „křesťanské dědictví“, jak tvrdila. Její rodiče se hlásili k islámské víře, i když nikdy nebyli praktikujícími muslimy, napsal server lidovky.cz.

Pěstouni prý anglicky uměli a o dívku se starali dobře. Osmistránkový spis naopak ukázal, že matka holčičky je závislá na drogách.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme