Muž chtěl u Eiffelovy věže nožem zaútočit na jednoho z vojáků, policie ho ihned zadržela

V sobotu krátce před půlnocí byl v Paříži zatčen muž, který u bezpečnostních kontrol na Eiffelovu věž vytáhl nůž. Útočník nikoho nezranil a byl okamžitě zatčen. Ve vazbě se následně přiznal, že chtěl spáchat atentát na jednoho z vojáků. Podle informací jde o muže, který byl hospitalizován v psychiatrické léčebně.

Paříž (Aktualizováno: 19:17 6. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Armáda hlídkuje u Eiffelovy věže

Armáda hlídkuje u Eiffelovy věže | Zdroj: ČTK

Muž u bezpečnostní kontroly vytáhl nůž a křičel: „Alláhu akbar“ (Bůh je veliký, pozn. red.). Podle zdrojů blízkých vyšetřování se ve vazbě přiznal, že chtěl spáchat atentát na jednoho z vojáků a že byl ve spojení s členem teroristické skupiny Islámský stát. Incident si nevyžádal žádné zraněné, napsala agentura AFP.

Agentura také uvedla podrobnosti k osobě zadrženého útočníka – má jít o 18letého Francouze narozeného v Mauritánii. Muž měl psychické problémy, kvůli nimž byl už několik měsíců hospitalizován na psychiatrii. V sobotu byl ale venku na propustku.

Nezdařený útok v Paříži. Terorista najel autem s výbušninami do policejní dodávky, nikoho nezranil

Číst článek

Úřady původně událost označily za kriminální čin, v neděli se ale vyšetřování ujal protiteroristický odbor prokuratury, uvedla agentura Reuters. Zadržený totiž vyšetřovatelům přiznal, že chtěl napadnout jednoho vojáka a že „byl v kontaktu se členem džihádistické skupiny Islámský stát, který ho povzbuzoval ke spáchání takového činu“, řekl agentuře AFP zdroj blízký vyšetřování.

Zadržený muž byl koncem loňského roku odsouzen ke čtyřem měsícům vězení s podmínečným dvouletým odkladem za oslavu terorismu a výhrůžky smrtí, napsala AFP.

Incident se stal kolem 23:30. „Jeden muž se dostal přes první bránu, bezpečnostního agenta udeřil loktem. Pak vytáhl nůž a křičel Alláhu akbar,“ řekl AFP zdroj blízký vyšetřování. Vojáci pak narušiteli nařídili, aby nůž položil na zem. „To udělal, aniž kladl odpor, a byl hned zatčen,“ dodal zdroj.

Policisté slavnou památku čtvrt hodiny před její oficiální zavírací dobou evakuovali. V neděli se věž pro turisty otevřela bez omezení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme