Muž dělal plastickou chirurgii bez vzdělání. U německého soudu dostal 4,5 roku vězení

Německý soud poslal na 4,5 roku do vězení falešného plastického chirurga. Muž bez potřebného vzdělání a povolení lidem upravoval tváře silikonem a botoxem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skalpel | Foto: Fotobanka stock.xchng

Jednatřicetiletý muž z Řezna byl prý velmi přesvědčivý a většina jeho klientů nepochybovala o tom, že je atestovaný lékař.

Muž celkem „ošetřil“ přes padesát pacientů, kteří si jej našli většinou na internetu. Upravoval jim silikonem a botulotoxinem jejich tváře, rty nebo čela.

Někteří z nich si po zákrocích stěžovali na bolestivé otoky a znecitlivění, na policii však šla až jedna pacientka z Rakouska.

Podle německých médií si falešný chirurg přišel celkem na v přepočtu asi 1,7 milionu korun. Podle soudu je zázrak, že se nikomu nestalo nic vážnějšího, botulotoxin totiž ve vyšších dávkách může zabít.

Zákroky muž zkoušel i na sobě, což na něm bylo podle německých médiích při rozsudku vidět.

Německo se řadí na přední místa světových žebříčků. Jen loni tam lékaři provedli skoro 300 tisíc plastických operací a nad to ještě 130 tisíc zákroků botulotoxinem.

Mnoho Němců se snaží ušetřit, a tak za plastickými operacemi jezdí na východ Evropy nebo hledají levné salony a nehledí tolik na kvalitu.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme