Muž v Británii, kterého se záchranáři pokoušeli sundat z komína, zemřel. Visel tam přes 12 hodin

Muž, který ve městě Carlisle na severozápadě Anglie uvízl hlavu dolů na 80 metrů vysokém komíně a kterého se od časného rána pokoušeli vyprostit záchranáři, zemřel. Informovala o tom britská policie. Tým záchranářů se pokoušel muže dostat dolů pomocí vrtulníku a posléze i s využitím speciální vysokozdvižné plošiny. Zatím se neví, co přesně se přihodilo a co muž na špičce komína bývalé továrny pohledával.

Aktualizováno Londýn (Aktualizováno: 19:49 28. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž visel z komína hlavou dolů | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Komín postavený v roce 1836 jako součást továrny na zpracování bavlny patří k dominantám sedmdesátitisícového města. Policie se o muži, který uvízl poblíž jeho vrcholu, dozvěděla po třetí hodině ráno.

„Záchranné složky pracují na tom, aby situaci na komíně Dixons bezpečně vyřešily, a to včetně využití vrtulníku,“ citoval v pondělí server BBC mluvčího místní policie Matta Kennerleyho.

„Záchrana nicméně zatím nebyla možná vzhledem k vratké pozici muže... nyní pokračujeme ve snahách se k němu dostat ze země,“ dodal.

Padesátník, jehož totožnost policie zná, visel na vrcholu komína za nohy přes 12 hodin. Zpočátku se záchranáři komunikoval, během dne se ale odmlčel a lékaři nevěděli, v jakém je stavu. Pomoci se mu snažila skupina hasičů, připraven byl i tým vysokohorských záchranářů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme