Muž, pod kterým praskl led, strávil v jezeře tři hodiny. Hasiči ho zachránili

Dvojnásobné štěstí v neštěstí měl ve čtvrtek muž z města Subotica na severu Srbska. Uprostřed tamního Paličského jezera pod ním praskl led a on potom ve vodě strávil několik hodin, než ho zachránili hasiči, informoval list Kurir.

Subotica Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden člun, do něhož zachránci nakonec muže z vody vytáhli, zůstal ledem zablokovaný a na pomoc musely přispěchat další čluny s hasiči. Ilustrační foto | Foto: Gleb Garanich | Zdroj: Reuters

Slunečné počasí čtyřicetiletému Subotičanovi, který se rozhodl surfovat na ledě zamrzlého jezera, moc zábavy nepřineslo.

Když se proháněl daleko od břehu, led pod ním pukl. Muž spadl do vody a nebyl s to se dostat ven. Měl však štěstí, že ho viděli další lidé a zavolali záchranáře.

Unikátní výcvik. Brněnští hasiči jako první nacvičovali záchranu tonoucího, který uvízl pod ledem

Číst článek

Hasičům ale trvalo tři hodiny, než muže dostali ven z ledového sevření. Zásah nebyl jednoduchý. Jeden člun, do něhož zachránci nakonec muže z vody vytáhli, zůstal ledem zablokovaný a na pomoc musely přispěchat další čluny s hasiči.

Dvojnásobné štěstí

Ukázalo se, že „adrenalinový dobrodruh“ měl dvojnásobné štěstí. Podle lékařů totiž jeho život po dlouhém pobytu ve vodě není ohrožen. Nicméně sanitka muže převezla do nemocnice na pozorování.

„Tři hodiny byl ve studené vodě, musíme se ujistit, jestli se náhodou nepodchladil, což se při dlouhém setrvání ve vodě stává,“ citoval Kurir lékaře.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme