Muž převlečený za Santa Clause zastřelil v Los Angeles 8 lidí

Muž převlečený za Santa Clause bezhlavě střílel na rodinném večírku v kalifornském Los Angeles. Podle policie zastřelil osm lidí, a pak zapálil místo krvavého zločinu. Následně spáchal sebevraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Los Angeles | Foto: Miroslav Konvalina

45letý Bruce Jeffrey Pardo se podle všeho mstil za rozvod. S manželkou se totiž minulý týden rozešel u soudu ve zlém. Formálně tak skončilo manželství, které netrvalo ani rok. Právě pachatelova exmanželka, která byla na štědrovečerním večírku, je podle kalifornské policie mezi oběťmi.

Na vánoční setkání svých bývalých příbuzných z manželčiny strany přijel převlečený za Santa Clause, zazvonil a po otevření dveří okamžitě zahájil střelbu. Několik lidí smrtelně zranil, dalším se podařilo utéct. Tři lidé mají zranění, mezi nimi je osmiletá dívka, kterou prý pachatel střelil do obličeje. Žádné z těchto zranění naštěstí není životu nebezpečné.

Podle policie pak šílený střelec dům na losangeleském předměstí Covina, který patřil jeho bývalému tchánovi a tchýni, zapálil. Plameny šlehaly do výšky 12 metrů.

Sám Bruce Pardo následně odjel do domu svého bratra asi 40 kilometrů od místa zločinu. Tam ho kalifornští policisté našli s prostřelenou hlavou. S největší pravděpodobností spáchal sebevraždu.

Případy šílených střelců jsou bohužel celkem časté. Naposledy jsme psali o těchto tragédiích:
Na jedenáct se vyšplhal počet obětí masakru ve finské střední škole
Německá policie zabránila masakru na gymnáziu v Kolíně nad Rýnem
Student zastřelil osm lidí na střední škole ve Finsku
Na střední škole v Clevelandu řádil šílený střelec
Šíleným střelcem na americké univerzitě byl tamní student z Jižní Koreje

Vít Pohanka, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme