Muž s bombou v botě přiznal pokus o atentát

Brit Richard Reid se před bostonským soudem přiznal k pokusu o atentát na dopravní letadlo loni v prosinci. Letoun na lince z Paříže do Miami chtěl vyhodit do povětří za pomoci výbušniny ukryté v botě. Reid dal krátce před začátkem procesu najevo, že chce spolupracovat s vyšetřovateli, a nabídl částečné přiznání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Richard Reid | Zdroj: ČTK

Neúspěšný atentátník byl ochoten se přiznat k osmi zločinům, ze kterých je obviněn. Podle Reidových právníků se jejich klient rozhodl k přiznání, aby ušetřil rodinu negativní publicity během soudu, který má začít za měsíc. Od obžaloby terorista žádá, aby upustila od formulací, které ho obviňují z toho, že prošel výcvikem teroristické sítě Al-Káida.

Americký ministr spravedlnosti John Ashcroft ale už dříve řekl, že nebude usilovat o Reidovo přiznání výměnou za nižší trest a že trvá na plném znění obžaloby.

Podle ní hrozí devětadvacetiletému Reidovi trest minimálně 60 let vězení, maximálně doživotí. Je mimo jiné obžalován z pokusu o vraždu 197 lidí, kteří byli loňského 22. prosince na palubě letadla společnosti American Airlines na lince z Paříže do Miami na Floridě, jež se mělo stát terčem atentátu.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme