Muž s nožem ohrožoval na pařížském nádraží policisty. Nikomu se nic nestalo

Na pařížském Severním nádraží zadrželi v sobotu odpoledne muže s nožem v ruce, kterým měl ohrožovat policisty a vyvolávat paniku. Podle železničních zřízenců nikoho nezranil.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní hlídky v Paříži | Zdroj: Reuters

Poté, co člověk s nožem vstoupil na nádraží, byla na něj upozorněna hlídkující policie, která podezřelého okamžitě zadržela, uvedla agentura AFP s odvoláním na policejní zdroj. Z dosavadních informací není jasné, co muž s nožem zamýšlel.

Další policejní zdroj potvrdil, že 20letého Malijce, který dosud u policie nemá záznam, si nejdříve všimli cestující.

Policie muži nařídila lehnout si na břicho, zatímco kolem v panice pobíhali cestující, popsali svědkové událost. Podle agentury Reuters muž příkazů policie uposlechl. Nádraží bylo kvůli incidentu kolem 14:00 SELČ krátce zavřeno a pozdržen byl také nástup do vlaku Eurostar ve směru do Londýna. Situace se ale brzy uklidnila.

Při střelbě v Paříži zemřel útočník a policista. Okolnosti ukazují na teroristický čin, řekl Hollande

Číst článek

Obezřetnost je v Paříži na místě – zvláště po čtvrtečním teroristickém útoku, kdy atentátník zaútočil na policisty na pařížském bulváru Champs-Élysées nedaleko Vítězného oblouku.
Na klidný průběh voleb v 67 tisících volebních místnostech bude v neděli dohlížet kolem 50 tisíc policistů a sedm tisíc vojáků. Leckde jsou přítomné i policejní a vojenské hlídky vybavené automatickými puškami.

Severní nádraží je jednou z hlavních dopravních křižovatek francouzské metropole. Protínají se tu linky metra, příměstských i meziměstských vlaků a vyjíždí odsud rychlovlaky, jako je Eurostar spojující Paříž s Londýnem.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme