Muž se pokusil pronést zbraň do Kongresu, ostraha ho zneškodnila

Americká policie postřelila ozbrojeného muže, který vstoupil do podzemí návštěvnického centra Kapitolu, sídla amerického Kongresu ve Washingtonu. Muž se pokoušel pronést zbraň přes detektor kovů. Když neuspěl, vytáhl zbraň z pouzdra a zamířil na policistu. Poté vážně zraněného muže strážníci zatkli, nyní je v péči lékařů. Lehce zraněna byla i kolemjdoucí žena. Uzávěru Kongresu už policisté zrušili s výjimkou návštěvnického centra, kde dál probíhá vyšetřování.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté před budovou Kapitolu, která musela být kvůli incidentu evakuována

Policisté před budovou Kapitolu, která musela být kvůli incidentu evakuována | Zdroj: Reuters

„Muž při běžné kontrole vytáhl věc, která vypadala jako zbraň, a namířil ji na policistu. Ten na podezřelého vystřelil. O muže se postarali zdravotníci, teď je na operaci a nemáme další informace o jeho stavu,“ řekl šéf policie střežící americký Kapitol Matthew Verderosa.

Nepotvrdil, že by byl při střelbě zraněný policista. Zdravotníci ale ošetřili jednu ženu s lehčími zraněními. Podle Verderosy šlo o kriminální čin jednoho muže. Policie ho už prý vyšetřovala dřív kvůli jiným incidentům, u Kapitolu našla i jeho vůz.

Washingtonská policie na oficiálním twitteru uvedla, že veřejnosti už nehrozí žádné nebezpečí.

Poté, co se od návštěvnického centra Kapitolu ozvala střelba, pracovníky komplexu, přítomné novináře i lidi před budovou policie vyzvala, aby se uchýlili do bezpečí.

Většina členů Sněmovny reprezentantů i Senátu v budově podle agentury AFP nebyla kvůli velikonočním prázdninám. Několik členů Kongresu ale podle BBC přítomno bylo.

Ochranka Bílého domu zase zadržela ženu, která se pokusila překročit zábranu na velikonoční slavnosti v sídle amerického prezidenta. Incident prý se střelbou v Kapitolu nesouvisel.

ČTK, ČRo, Reuters, dab, Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme