Muž střílel v sídle OSN

Na půdě Organizace spojených národů v New Yorku se střílelo. Do areálu pronikl ozbrojený muž a několikrát vystřelil do vzduchu z pistole. Jak hlásí zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, incident se obešel bez zranění. V komplexu jsou desítky zahraničních diplomatů, protože právě zasedá Rada bezpečnosti OSN.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

střelec v OSN | Foto: Evan Schneider (UN/DPI)
Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina o střelbě v OSN

Ozbrojená ochrana newyorského sídla OSN zadržela muže, který několikrát vystřelil do vzduchu v areálu Světové organizace. Nikdo nebyl zraněn, ale ochranku incident zaskočil. Očití svědkové viděli muže, který z ničeho nic vytáhl z tašky pistoli a začal střílet. Poté zbraň odložil a vzdal se uniformovaným strážcům.

Podle zdrojů z OSN v posledních dnech polevila tvrdá opatření, která provázela zářijové zahájení 57. Valného shromáždění. V době, kdy Rada bezpečnosti jedná o dalších krocích proti Iráku a v budově jsou stovky diplomatů z celého světa, ukázal incident na slabá místa ochrany sídla OSN.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme