Muž zabil v Německu ženu mačetou. Další dva lidi zranil

Syrský žadatel o azyl v neděli na jihu Německa zabil mačetou ženu a další dvě osoby zranil. Oznámila to tamní policie, která útočníka po činu zadržela. Podle policejního mluvčího jde o jednadvacetiletého muže, který už byl policii znám. Motiv činu zatím není jasný, útočník zřejmě jednal sám. Nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický čin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie stále střeží místo pátečního útoku v Mnichově | Foto: Vojtěch Berger

Muž se podle svědků dostal do sporu s jednou ženou na autobusovém nádraží v Reutlingenu, kde ji napadl a smrtelně zranil. Čin se stal kolem 16:30 SELČ. Kromě toho zranil další ženu a muže. Policie útočníka zadržela jen několik minut po činu.

Policie také sdělila, že šlo o osamělého vraha a že lidé v oblasti se nemusejí obávat o svoji bezpečnost.

Zatčený je policii z minulosti znám. Už dříve byl zapleten do incidentu, při kterém bylo zraněno několik lidí, dodal policejní mluvčí. Neměl však žádné přesnější informace o tom, kdy muž přijel do Německa, ani o předchozím incidentu. Není ani jasné, zda zabitou ženu znal.

Útočník z Mnichova si pořídil zbraň ze Slovenska nebo z Česka, oběti si nevybíral cíleně

Číst článek

Podle očitých svědků, na které se odvolává list Bild, byl muž "úplně šílený" a pokusil se zaútočit i na policejní auto. Útok se stal v blízkosti obchodu, kde se připravují kebaby a kde zřejmě pracovala oběť. Podle některých byla žena těhotná.

Nedělní útok je již třetím násilným činem vůči civilistům v Německu za poslední týden. V pátek osmnáctiletý útočník zastřelil v nákupním centru v Mnichově devět lidí, začátkem týden zase sedmnáctiletý žadatel o azyl z Afghánistánu napadl ve vlaku nedaleko bavorského Würzburgu sekerou a nožem cestující a zranil přitom čtyři lidi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme