Muž zadržený v Německu kvůli vydírání supermarketů přiznal vinu

Muž zadržený v Německu kvůli vydírání supermarketů otravou potravin přiznal vinu. Informovalo o tom v sobotu večer státní zastupitelství společně s policií. Muž hrozil prostřednictvím e-mailů otravou 20 druhů potravin v obchodech po celém Německu i v zahraničí. Žádal si přitom v přepočtu zhruba 260 milionů korun.

Friedrichshafen (Německo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie pátrá po zhruba 50letém muži, který prý chce otrávit potraviny v německých obchodech | Zdroj: Policie Německo

V polovině září podle agentury DPA otrávil pět sklenic dětské výživy a dopravil je do supermarketu v jihoněmeckém Friedrichshafenu. Zadržený tvrdí, že žádné další otrávené potraviny nikam neumístil.

V zajištěné dětské výživě odborníci zjistili etylenglykol, v průmyslu známý jako fridex, který se přidává například do nemrznoucích chladicích kapalin pro auta. Při požití se příznaky otravy projevují nejprve zvracením, nakonec mohou selhat ledviny.

Boger informoval, že v bytě zadrženého v Ofterdingenu policie v pátek našla láhev s etylenglykolem.

Server listu Bild uvedl, že výhrůžka přišla celé řadě firem, které prodávají i potraviny, včetně společností Aldi, Lidl, Rossmann či DM. Vyděrač podle listu požadoval deset milionů eur (zhruba 260 milionů korun).

Německo si však po zatčení podezřelého neoddechlo. V jedné drogerii ve Spýru ve spolkové zemi Porýní-Falc se v sobotu našla podezřelá injekční stříkačka naplněná tekutinou, což vyvolalo větší policejní zásah. Experti okamžitě kapalinu analyzovali a zjistili, že obsahuje převážně vodu a chemickou látku, k níž policie nesdělila další informace.

Policie zpočátku zjišťovala, zda případ nějak souvisí se zadrženým vyděračem, to se ale nepotvrdilo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme