Ve Švýcarsku útočil muž s motorovou pilou. Zranil nejméně pět lidí

V severošvýcarském Schaffhausenu v pondělí útočník vyzbrojený motorovou pilou zranil pět lidí, dva z nich jsou ve vážném stavu. Informovala o tom agentura Reuters. Policie uvedla, že případ nesouvisí s terorismem, ale zřejmě se sporem se zdravotní pojišťovnou, kde se útok stal. Pachatel je stále na útěku a do pátrání se zapojilo i Německo, neboť není vyloučeno, že se útočník pokusí ze Švýcarska uprchnout.

Schaffhausen / Švýcarsko (Aktualizováno: 17:44 24. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švýcarská policie | Foto: Denis Balibouse | Zdroj: Reuters

„Policie vychází z toho, že pachatel je ve městě nebo v jeho okolí,“ řekla policejní mluvčí Cindy Beerová. „Co činu předcházelo, není jasné, stejně jako motiv,“ dodala. Později na odpolední tiskové konferenci policie sdělila, že v tuto chvíli neví, kde by pachatel mohl být.

Policie mezitím zveřejnila fotografii předpokládaného pachatele, kterým je 51letý Franz Wrousis. V dřívějším popisu oznámila, že je to muž s vyholenou hlavou zanedbaného zevnějšku, což v popisku k fotografiím připomněla. „Pozor, podezřelý je nebezpečný,“ uvedla policie v komuniké s tím, že zřejmě odjel bílým užitkovým vozem Volkswagen Caddy s registračními značkami kantonu Graubünden. Policie podle portálu Blick auto již možná nalezla, kde se tak stalo, ale není známo.

Útok se stal dopoledne na pobočce zdravotní pojišťovny CSS. „Do nemocnice museli být převezeni dva naši zaměstnanci,“ uvedla mluvčí pojišťovny Christina Wettsteinová s tím, že oba se na klinice podrobili operaci. Wettsteinová dále řekla, že o dalších třech zraněných společnost nic neví, nevyloučila ale, že by to mohli být zákazníci.

O Wrousisovi policie uvedla, že ho okolí považovalo za podivína, neboť žil samotářsky v lesích. V minulosti měl dvakrát spor s policií kvůli přestupkům proti zákonu o zbraních.

Bezpečnostní jednotky na několik hodin uzavřely historické centrum Schaffhausenu, úřady nařídily také evakuaci všech podniků a obchodů v okolí a své domovy museli opustit i místní obyvatelé. Střed města je nyní podle Blicku opět volně přístupný, v ulicích ale hlídkují policisté ozbrojení automatickými zbraněmi.

Porýnský Schaffhausen je hlavní město stejnojmenného severošvýcarského kantonu, město hraničí s německou enklávou Büsingen am Hochrhein.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme