Na 30 tisíc lidí protestovalo v Mnichově proti summitu G7, demonstrace byla poklidná

Víc než 30 tisíc lidí dnes podle policejních odhadů prošlo ulicemi Mnichova. Byl to první velký protest před víkendovým summitem organizace G7 v bavorském zámku Elmau. Odpůrci globalizace protestovali i proti chystané evropsko-americké obchodní dohodě TTIP.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest proti globalizaci a summitu G7 v Mnichově

Protest proti globalizaci a summitu G7 v Mnichově | Zdroj: Reuters

Mnichovský protest se obešel bez násilností a policie doufá, že stejné to bude i o víkendu pod Alpami v Elmau. Slibují to i sami demonstranti.

Podle jednoho z mluvčích stanového tábora demonstrantů v Garmisch-Partenkirchenu se násilí nedá nikdy vyloučit, ale rozhodně není cílem protestů.

Německo kvůli vrcholné schůzce G7 obnovilo namátkové hraniční kontroly. Bezpečnost lídrů nejvyspělejších zemí světa pohlídají tisíce policistů.

Schůzka G7 začne v neděli a skončí v pondělí. Už teď ale musejí řidiči v oblasti počítat s dopravními komplikacemi kvůli silničním kontrolám. Policie zapečetila taky poklopy od kanálů široko daleko, kdyby je protestující chtěli použít jako zbraň nebo chtěli kanálem obejít policejní hlídky.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme