Na 33 uprchlíků dnes utonulo při cestě z Turecka na Lesbos

Nejméně 11 mrtvých migrantů dnes nalezli záchranáři v Egejském moři u tureckého pobřežního města Dikili. Informovala o tom turecká agentura Dogan, podle níž uprchlíci směřovali z Turecka na řecký ostrov Lesbos. Záhy turecká agentura Anadolu informovala, že 22 utonulých uprchlíků našli záchranáři u tureckého pobřeží severněji v zátoce Edremit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migranti vystupují z Trajektu v aténském Pireu | Zdroj: Reuters

Řecká pobřežní stráž dnes také informovala, že o víkendu se podařilo záchranářům v bouři zachránit v Egejském moři 573 uprchlíků.

Dnes ráno připlulo do aténského přístavu Pireus 530 migrantů z ostrovů v Egejském moři, většina z nich chce pokračovat dále do středu Evropy. Napsala agentura DPA.

Denně dorazí na řecké ostrovy z tureckého pobřeží přes 1900 uprchlíků. Za leden jich podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) dorazilo na 62 000. Na 374 lidí ve vodách u Řecka podle IOM již tento rok zemřelo.

Na ostrově Kos, v Pireu a Soluni dnes pokračovaly protesty proti výstavbě takzvaných hotspotů, registračních center pro běžence.

Jeden hotspot je hotov na ostrově Lesbos, další čtyři by měly být postaveny do konce měsíce na ostrovech Leros, Kos, Samos a Chios.

U Soluně dnes demonstranti blokovali příjezdovou cestu k bývalým kasárnám, v nichž má vzniknout centrum pro 4000 uprchlíků.

U Ankary musela policie zasahovat proti demonstraci, kterou zorganizovala extrémně pravicová strana Zlatý úsvit. Protestovala tak proti výstavbě tábora pro běžence.

Běženci z Afghánistánu vystupují na ostově Lesbos z člunu (snímek z 8. 10. 2015) | Foto: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme