Na 90 místech v Řecku zuří požáry. Na ostrově Zakynthos vyhlásili mimořádný stav

Řečtí hasiči stále bojují s rozsáhlým požárem nedaleko Atén. Plameny už spálily tisíce hektarů porostu a poškodily desítky domů. Nedaleko hlavního města zasahuje zhruba 200 hasičů, vojáci a několik letadel. Po celém Řecku hoří na zhruba 90 místech.

Athény (Aktualizováno: 19:06 15. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Už třetí den bojují hasiči s rozsáhlým požárem severovýchodně od Athén. Hořet začalo v letovisku Kalamos nedaleko hlavního města. Plameny se rychle rozšířily i do dalších třech měst.

Východní Řecko sužuje rozsáhlý požár. Situaci komplikuje vítr, hasičům pomáhají dobrovolníci

Číst článek

„Snažíme se redukovat aktivní ohniska, ale prioritou je pro nás ochrana lidského života,“ řekla novinářům tisková mluvčí hasičů Stavroula Maliri.

Hasiči evakuovali dva prázdninové kempy a jeden klášter. Jejich práci komplikuje silný vítr a nepřístupný terén.

„Jestli bude takhle hořet i nadále, následky budou větší než si kdo dokáže představit,“ popisoval Dimitris Kormovitis z města Kalamos.

Hoří i na řeckém ostrově Zakynthos, kde vyhlásili mimořádný stav. K většině turistických letovisek se ale plameny zatím nepřiblížily. Hasiči na ostrově v jednu chvíli hasí až 15 ohnisek.

„Máme tu patnáct ohnisek. Jestli tohle není plán žhářů, tak co to je?“ ptá se ministr spravedlnosti Stavros Kontonis.

Martin Balucha, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme