Na Aljašce zemřel při letecké havárii americký politický veterán Ted Stevens

Při leteckém neštěstí na Aljašce zahynul Ted Stevens, bývalý senátor a známý politický veterán. Malé soukromé letadlo se zřítilo nedaleko městečka Dillingham. Zemřelo pět lidí a čtyři nehodu přežili.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aljaška

Aljaška | Foto: Corel GALLERY

Ted Stevens patřil k nejznámějším politikům Spojených státech. V kariéře mu pomohla skutečnost, že sloužil jako voják už za druhé světové války. V Senátu strávil jako republikán 40 let v letech 1968 až 2008.

Proslul hlavně jako politik, který úspěšně zajišťuje finance pro domovský stát Aljašku. To když například získal ve Washingtonu prostředky pro výstavbu mostu za 400 milionů dolarů, který ale sloužil jen nepočetné ostrovní populaci a začalo se mu říkat ‚Most nikam‘.

Voliči na Aljašce se od Teda Stevense odvrátila až v roce 2008, kdy byl odsouzený, protože jako zákonodárce nepřiznal dary od firmy poskytující služby v ropném průmyslu. Federální soudce sice později rozsudek zrušil a Stevense očistil, ale to bylo až po prohraných volbách.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme