Na atentáty se připravují i v Asii

Velvyslanectví Spojených států ve východní Asii zůstala uzavřena. Důvodem je hrozba teroristických útoků v souvislosti s prvním výročím atentátů na New York a Washington. Americké zastupitelské úřady zůstaly uzavřeny především v Kambodži, Indonésii, Malajsii a ve Vietnamu. Největší hrozby teroristických útoků ale zaznamenaly bezpečnostní složky na Filipínách, kde mají členové Al Káidy k dispozici údajně nejméně 4 tuny výbušnin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lidé v oknech WTC

Filipínská armáda a policie jsou proto ve stavu vysoké pohotovosti a chrání hlavně velvyslanectví Spojených států a Izraele v metropoli Manile. Varována byla i australská ambasáda ve Východním Timoru. Australští vojáci operující v této zemi v rámci mezinárodních mírových sil proto zdvojnásobili její ochranu. Na možné útoky teroristů se důkladně připravila i Čína, která se obává atentátu zejména na výškové budovy v hlavním městě Pekingu.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme