Na Berlinale dnes zavítá další řada filmových celebrit

Další plejáda filmových celebrit na červeném koberci a představení možného adepta na zisk hlavní ceny, Zlatého medvěda. Takový bude dnešek na slavném mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně. K vidění bude i jeden ze dvou domácích zástupců v hlavní soutěži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezinárodní filmový festival Berlinale 2008 | Foto: www.berlinale.de

Film "Třešňové květy" natočila Doris Dörrieová, jedna z mála zástupkyň režisérského řemesla, která je u německého publika stejně populární, jako ti nejznámější herci. Že snímek pouze nevyplňuje povinnou německou hostitelskou kvótu dokazuje fakt, že se už pyšní Bavorskou filmovou cenou.

S ještě větším napětím je ale očekáván íránský film "Píseň vrabců." Drama rodiny z dnešního Teheránu patří už předem do užšího okruhu adeptů na jednu z cen.

Návštěvníky Berlinale včera pobavila svým zpěvem i vyprávěním americká hudební legenda Patti Smithová. Ta překvapila nejen imitováním Boba Dylana, ale taky přiznáním, že doma nejčastěji poslouchá Richarda Wagnera.

V hledáčku objektivů stovek fotografů dnes budou Pénelope Cruzová, Catherine Deneuveová nebo Willem Dafoe.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme