Na Berlinale měl premiéru snímek Bordertown

Ve čtvrtek večer si na berlínském filmovém festivalu odbyl světovou premiéru americký thriller Bordertown. V hlavních rolích se v něm objevují Jennifer Lopezová a António Banderas, kteří patří k nejzářivějším hvězdám letošního Berlinale. Snímek natočený podle skutečné události se odehrává v mexickém pohraničí, kde před několika lety beze stopy zmizely stovky mladých žen a dívek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlinale | Foto: Jiří Hošek

Pro Jennifer Lopezovou je Bordertown citovou záležitostí. Sama je hispánského původu, ale především se opakovaně sešla s rodinami zavražděných dívek.

"Když jsem si poprvé přečetla scénář, řekla jsem si, to snad není možné! Vůbec jsem netušila, že se něco takového opravdu děje. Okamžitě jsem pocítila potřebu udělat něco, aby tyto hrůzné události vstoupily do širšího povědomí," řekla v Berlíně Lopezová.

Otřesný případ z mexického pohraničí je stále citlivou záležitostí a podle režiséra Gregoryho Navy nebylo vůbec snadné film natočit: "Měli jsme obrovské potíže s financováním filmu. Nakonec vznikl snímek, na který šly výhradně peníze z nezávislých zdrojů; nefinancovalo ho žádné studio nebo Hollywood. Během přípravy filmu mi taky vyhrožovali smrtí. Na druhou stranu se nám ale dostalo úžasné podpory od lidí, kteří věřili tomu, co děláme."

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme