Na Blízkém východě napětí i na Nový rok

Izraelská armáda krátce vstoupila do palestinské vesnice na Západním břehu a zatkla čtyři muže. Podle izraelských zdrojů jsou tři z nich podezřelí z účasti na teroristických akcích. Do vesnice Kvabatija vjelo celkem šest izraelských tanků a čtyři džípy. Rozpoutala se krátká přestřelka, která se obešla bez zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blízký Východ | Foto: Jan Rosenauer

Izraelský premiér Ariel Šaron v úterý údajně odmítl palestinský návrh, aby prezident Moše Kacav vystoupil před palestinskými poslanci s výzvou k ročnímu klidu zbraní.

Do oblasti Blízkého východu ve čtvrtek znovu přijede zvláštní vyslanec Spojených států Anthony Zinni. Ten už strávil v Izraeli a na palestinských územích tři týdny na konci minulého roku. Jeho misi však poznamenala nová vlna palestinských sebevražedných útoků.

Během své nadcházející cesty se Zinni chce cesty ujistit, že se palestinský předák Jásir Arafat skutečně pokouší zasáhnout proti palestinským teroristům.

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme