Na Blízkém východě pokračují incidenty

V Izraeli a na palestinských územích nepolevuje napětí. V blízkosti izraelsko-egyptského hraničního přechodu Rafah hodili palestinští ozbrojenci čtyři granáty na pozice izraelské armády. Zranění ale nebyla hlášena. V uprchlickém táboře Dajr Balah v pásmu Gazy se pak odehrály násilné srážky Palestinců s izraelskými vojáky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Podle blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva bylo při násilných střetech zraněno pět Palestinců. Na krátkou dobu přitom izraelští vojáci vstoupili na palestinské autonomní území. Podle pozorovatelů šlo zřejmě o odvetu za palestinský granátový útok. Spory nadále vyvolává incident v Hebronu na západním břehu Jordánu, k němuž došlo v noci na dnešek. Při střelbě palestinského ostřelovače byl zraněn jedenáctiletý židovský chlapec a jeho bratr v židovské osadě uprostřed města. Při následném zásahu izraelské armády v arabské čtvrti byly zničeny dva domy, odkud vycházela střelba, a o život přišli dva Palestinci. Izrael pokládá zásah za legitimní akt sebeobrany, palestinská autonomie jej označuje za nepřiměřenou reakci. Palestinský prezident Jásir Arafat se snažil v posledních dnech získat podporu pro palestinské postoje při návštěvách Indie, Pákistánu a dnes také Číny.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme