Na Blízkém východě útoky proti cizincům

Na Blízkém východě se v posledních dnech množí útoky na cizince. Podle policie násilnosti přímo souvisejí s odvetnými útoky spojenců proti teroristickým cílům v Afghánistánu. V Kuvajtu střílel ve středu večer neznámý muž na kanadský manželský pár. Padesátiletý Kanaďan zraněním podlehl. Zdravotní stav jeho ženy je vážný. V Saúdské Arábii došlo v úterý ke dvěma ozbrojeným útokům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Rijádu hodil útočník bombu na německý manželský pár. Podle diplomatických zdrojů žena útok přežila. Saúdská policie oznámila, že v úterý v noci zatkla v městě Džeda muže, který při mohutné palbě zabil jednoho pákistánského a jednoho súdánského občana. Policejní zdroje spojují všechny incidenty včetně nedělního pumového útoku poblíž nákupního centra v saúdském městě Al Kobar, který si vyžádal dva lidské životy, s vojenskými útoky na Afghánistán, vyvolávající hněv u muslimského obyvatelstva. Západní ambasády na Blízkém východě varovaly své občany, aby nenavštěvovali veřejná místa a byli obzvlášť opatrní v pátek po skončení hlavních modliteb.

Markéta Kaclová, Simona Hejlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme