Na Blízkém východě útoky proti cizincům

Na Blízkém východě se v posledních dnech množí útoky na cizince. Podle policie násilnosti přímo souvisejí s odvetnými útoky spojenců proti teroristickým cílům v Afghánistánu. V Kuvajtu střílel ve středu večer neznámý muž na kanadský manželský pár. Padesátiletý Kanaďan zraněním podlehl. Zdravotní stav jeho ženy je vážný. V Saúdské Arábii došlo v úterý ke dvěma ozbrojeným útokům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Rijádu hodil útočník bombu na německý manželský pár. Podle diplomatických zdrojů žena útok přežila. Saúdská policie oznámila, že v úterý v noci zatkla v městě Džeda muže, který při mohutné palbě zabil jednoho pákistánského a jednoho súdánského občana. Policejní zdroje spojují všechny incidenty včetně nedělního pumového útoku poblíž nákupního centra v saúdském městě Al Kobar, který si vyžádal dva lidské životy, s vojenskými útoky na Afghánistán, vyvolávající hněv u muslimského obyvatelstva. Západní ambasády na Blízkém východě varovaly své občany, aby nenavštěvovali veřejná místa a byli obzvlášť opatrní v pátek po skončení hlavních modliteb.

Markéta Kaclová, Simona Hejlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme