Na Bushovu inauguraci z Česka nikdo nepřijede

Na čtvrteční inauguraci amerického prezidenta nepřijede nikdo z Česka. Mezi oficiálními zahraničními hosty nejvýznamnější ceremonie ve Spojených státech nebude ani český prezident, premiér, ministr zahraničí ani žádný jiný ústavní činitel. To, že Česko zastoupí pouze velvyslanec, není velkým překvapením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Texas volí Bushe. | Foto: Miroslav Konvalina

Američané, kteří dali světu prezidentské inaugurace, si na významné zahraniční hosty při této příležitosti nepotrpí. Při uvedení prezidenta George Bushe by měla stačit přítomnost českého velvyslance Martina Palouše. Diplomaty zatím příliš neznepokojuje ani to, že nikdo z českých ústavních činitelů zatím nemá na první měsíce roku oficiální pozvání k návštěvě Spojených států.

Naposledy tady byl přijat před půl rokem ministr zahraničí Cyril Svoboda, na minulé státní návštěvě tady byl ještě Václav Havel v roce 2002. V průběhu tohoto roku by měl prezident Václav Klaus vyslat do Washigtonu nového velvyslance, jehož úkolem bude oživit česko-americký dialog na nejvyšší úrovni.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme