Na čečenské umělce začíná dohlížet zvláštní komise

Ambiciózní čečenský prezident Ramzan Kadyrov přišel s dalším neobvyklým nařízením. Poté, co zakázal ženám nosit krátká trička a sukně, si teď posvítil na umělce. Pokud totiž budou chtít vystupovat v televizi nebo na ulici, musí je nejdříve odsouhlasit speciální umělecká komise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

houslista | Foto: Jan Rosenauer

Čečenské ministerstvo kultury už zveřejnilo seznam pravidel, která musí umělci v republice nově dodržovat. Zejména pokud chtějí svůj program dostat k lidem, koncertem na veřejnosti nebo živým vystoupením v médiích. Jejich repertoár bude od nynějška schvalovat zvláštní umělecká rada. Pokud nebude odpovídat normám čečenské kultury a tradicím severokavkazské republiky, umělci mají smůlu.

Například je zakázáno předělávat národní písně do moderního obalu. Zpěváci, které čeká vystoupení v televizi , také musí být adekvátně oblečeni. I na to bude komise dohlížet. Ta se už dopředu brání a vzkazuje, že nehodlá zavádět cenzuru, ani se nebude mstít neoblíbeným umělcům. Smyslem je pouze pozvednout úroveň kultury v čečenské společnosti.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme