Na české základně v Kosovu budou dnes velitelé obsluhovat vojáky

Mimo republiku tráví Vánoce mimo jiné vojáci nasazení v zahraničních mírových operacích. V Kosovu působí téměř pět set českých vojáků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští vojáci sil ISAF | Foto: Petr Vavrouška

Jak u nich vypadá Štědrý den - to Radiožurnálu popsal velitel kontingentu podplukovník Jan Cífka:

"Po celou dobu samozřejmě budeme plnit operační úkol, ale odpoledne jsme připravili pro vojáky štědrovečerní večeři - kapra a bramborový salát. Velitelé společně s dalšími členy štábu budou roznášet jídlo svým podřízeným. Za svoje výkony a dosavadní působení si tento přístup vojáci určitě zaslouží,"

Několik set českých vojáků tráví Vánoce také v Afghánistánu

Bez kapra se ale musí o Štědrém večeru obejít čeští vojáci v Afghánistánu. Jaké budou jejich svátky prozradil Radiožurnálu kaplan českého kontingentu kapitán Martin Vařeka:

"Máme naplánovanou štědrovečerní večeři s tradičním českým salátem a smaženou rybou. Nebude to ale bohužel kapr. Večer je naplánovaná půlnoční mše. Co se týká večeře, požádali jsme americkou jídelnu, aby nám vyšla vstříc a zajistila nám suroviny. Lidské zdroje na přípravu pak dodáme my a připravíme vše podle českých tradic."

Martin Dorazín, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme