Na cestě do Chorvatska čeká řada zdržení a omezení, říká mluvčí Automotoklubu

Češi začínají vyrážet na letní dovolené. Pokud jedou autem za hranice, jejich častým cílem je Chorvatsko. U moře jsou za několik hodin a v zemi se snadno domluví. Na co by měli řidiči při cestě k Jadranu myslet a kde zjistit informace o dopravních kolonách? Na to odpovídal mluvčí Ústředního Automotoklubu Petr Vomáčka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dovolená, cestování, na cestě

dovolená, cestování, na cestě | Foto: Elena Horálková

Řidiči musí aktuálně na silnicích do Chorvatska počítat s řadou zdržení a omezení.

„Nejčastější trasa vedoucí z města Ptuj na hranice s Chorvatskem je uzavřena kvůli vážně nehodě kamionu. Po uvolnění se kolona přesune k hraničnímu přechodu a situace se bude opakovat. Zdržení tam odhadujeme kolem půl hodiny až hodiny,“ popisuje Petr Vomáčka.

Kolony jsou také ve Slovinsku na cestě na Istrii. Tam si řidiči postojí na silnici 11, vedoucí z města Koper směrem k Chorvatsku. Provoz také začíná houstnout přímo v Chorvatsku.

Silnice se opravují v České republice a Rakousku, ve Slovinsku a Chorvatsku jen výjimečně, provoz není blokován.

„Další komplikací je pro řidiče jedoucí z Mikulova do Vídně, kde se staví rychlostní komunikace. S omezením je také nutné počítat v Maďarsku na trase, která vede kolem rakouských hranic. Až do konce příštího roku zde probíhá stavba komunikace.“

Řidiči jedoucí s dětmi by neměli zapomenout na dětské zádržné systémy.

„Například v Rakousku je povinnost mít dětské zádržné systémy do 14 let nebo do výšky 150 centimetrů, jinak hrozí pokuta až do výše 300 euro. V Chorvatsku je zase povinnost zádržných systémů do 12 let nebo 150 cm. Děti od 3 do 12 let nesmí vůbec sedět na předních sedadlech, ani v zádržném systému,“ dodává Vomáčka.

Veškeré podrobné informace ze zahraničí vám poskytnou pracovníci infoservisu na lince 1230 z České republiky. Dopravu také vysílá každou půl hodinu Zelená vlna Radiožurnálu.

Dopravní informace přímo z Chorvatska a snímky z kamer naleznou řidiči i na webu Ústředního Automotoklubu.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme