Na Copacabanu přijeli Brazilci i turisté, chtějí oslavit příchod nového roku

Riodejaneirská pláž Copacabana očekává na Silvestra dva miliony lidí. Mezi nimi bude pravděpodobně většina z 600 tisíc turistů, kteří přijeli oslavit konec roku. Právě tahle čtvrť má totiž největší koncentraci hotelů a pronajímaných bytů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tudo bem, tedy vše dobré přejí ze stánku ve čtvrti Bairro Peixoto v Riu de Janeiro | Foto: David Koubek

Na pláži Copacabana je konec roku trochu jiný. Lidé běhají, jezdí na kolech nebo na skateboardech. Přibylo ale těch, kteří přišli jen tak lenošit nebo se procházet.

Cizinci se na první pohled poznají podle toho, že jsou trochu vyjukaní. Turisté z jiných částí Brazílie se také dají rozeznat, protože na rozdíl od domácích jsou daleko méně opálení.

„Silvestr v Riu je neuvěřitelný,“ říká Lorena, která přijela s kamarádkou Janinhou. Konec roku tráví v Riu potřetí. Letos to prý ale bude jiné, protože tu jsou poprvé jako svobodné ženy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brazilci i turisté se připravují na oslavy začátku nového roku. Na pláži Copacabana byl i jihoamerický zpravodaj David Koubek.

Rušno je také u stánku s turistickými informacemi. Zní tu portugalština i angličtina. Německy se ptají turisté, kteří se chtějí dostat k zajímavým památkám ve městě.

Usměvavý Aaron Ramos za pultem drží v ruce svazek map. Kvůli množství cizinců prý měl ráno pocit, že se probudil v jiné zemi. Turisté chtějí kromě slunce a Silvestra vidět i památky.

„Ptají se hlavně na sochu Krista, ale vláček na 700 metrů vysoký vrch je vyprodaný až do příštího týdne,“ říká Aaron.

Nahoru se chtěl vypravit také italský pár Luciana a Massimo. V Brazílii jsou služebně, ale nemohli si nechat ujít pár dní v Riu. „Čekám od toho krásný večer mezi spoustou lidí,“ dodává Luciana.

David Koubek, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme