Na cynického kardiochirurga si posvítila polská policie

Polská protikorupční policie odhalila otřesný případ rozsáhlého úplatkářství a podezření z vraždy na elitní klinice ministerstva vnitra. Policisté zatkli šéfa kliniky a několik dalších zaměstnanců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocniční pokoj (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

Desítky tisíc zlotých, eur, dolarů i českých a slovenských korun, zbraně, šperky a další cenné předměty našli policisté v bytě šéfa varšavské kliniky ministerstva vnitra Miroslawa G. Známý kardiochirurg čelí také obvinění z vraždy jednoho ze svých pacientů.

Podle Ústřední protikorupční kanceláře měl po rodině nemocného žádat úplatek za transplantaci srdce. Když ho nedostal, odpojil pacienta od přístrojů a ten zemřel. Podle ministra spravedlnosti Zbigniewa Ziobra bral šéf kliniky úplatky ve velkém, dlouhodobě, a to i v případech, kdy věděl, že nemocný nemá naději na přežití.

"To, co se nám podařilo odhalit, je otřesné. Je to cynické a bezohledné zneužití citů příbuzných. On je okradl nejen o peníze, ale také o naději, která už často neexistovala, ale on za ni přesto žádal peníze," prohlásil ministr.

Policie okamžitě zahájila pátraní po příbuzných pacientů, které Miroslaw G. operoval. Za poskytnutí úplatku jim hrozí vězení. "Pokud se na nás obrátí jako první a budou nás informovat o všech okolnostech, nebudeme z toho vyvozovat žádné důsledky. Zřídili jsme proto zvláštní telefonní linku," oznámil šéf protikorupční policie Michal Kamiński.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme