Na Dunaji se potopila rumunská výletní loď

Slovenští hasiči bojovali od nedělního odpoledne u Gabčíkova s požárem rumunské výletní lodě. Během noci se vrak plavidla potopil. Jedna z pasažérek neštěstí nepřežila.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár rumunské lodi na Dunaji

požár rumunské lodi na Dunaji | Zdroj: ČTK

Rozsáhlý požár vypukl v neděli před 15:00 a zasáhl celé plavidlo. Sto metrů dlouhá čtyřpatrová loď Oltenia směřující po Dunaji do Vídně musela zakotvit u vesnice Sap mezi Gabčíkovem a Medveďovem.

V noci kolem druhé hodiny se loď potopila. Nad hladinou zůstala pouze horní část plavidla. Nafta unikající z nádrží na hladině hoří. Na místě zasahuje 50 hasičů, kteří se snaží dostat hořící palivo pod kontrolu. Ekologická katastrofa však údajně nehrozí.

Loď vezla 77 dánských a belgických turistů a 43 členů posádky. Mnozí z nich v panice vyskočili do vody. Cestující jsou v pořádku a mají pouze menší poranění. Neštěstí si však vyžádalo jeden lidský život, pravděpodobně šlo o rumunskou nebo srbskou profesionální zpěvačku, která na lodi pracovala.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme