Na Dunaji se potopila rumunská výletní loď

Slovenští hasiči bojovali od nedělního odpoledne u Gabčíkova s požárem rumunské výletní lodě. Během noci se vrak plavidla potopil. Jedna z pasažérek neštěstí nepřežila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár rumunské lodi na Dunaji | Foto: ČTK

Rozsáhlý požár vypukl v neděli před 15:00 a zasáhl celé plavidlo. Sto metrů dlouhá čtyřpatrová loď Oltenia směřující po Dunaji do Vídně musela zakotvit u vesnice Sap mezi Gabčíkovem a Medveďovem.

V noci kolem druhé hodiny se loď potopila. Nad hladinou zůstala pouze horní část plavidla. Nafta unikající z nádrží na hladině hoří. Na místě zasahuje 50 hasičů, kteří se snaží dostat hořící palivo pod kontrolu. Ekologická katastrofa však údajně nehrozí.

Loď vezla 77 dánských a belgických turistů a 43 členů posádky. Mnozí z nich v panice vyskočili do vody. Cestující jsou v pořádku a mají pouze menší poranění. Neštěstí si však vyžádalo jeden lidský život, pravděpodobně šlo o rumunskou nebo srbskou profesionální zpěvačku, která na lodi pracovala.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme