Na Edmunda Stoibera se snáší vlna kritiky

V řadách bavorské CSU roste kritika jejího předsedy Edmunda Stoibera. Jeho odřeknutí účasti v budoucí spolkové vládě ohrozilo koaliční jednání a oslabilo vliv konzervativní strany na spolkové úrovni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Edmund Stoiber | Foto: AFP

Edmund Stoiber udělal vážnou politickou chybu, soudí bývalý šéf CSU Theo Waigel. Čtyřiašedesátiletý bavorský ministerský předseda ztratil také podle dalších vlivných představitelů strany autoritu a důvěru; je načase, aby uvolnil cestu mladším do čela CSU, říká dvaapadesátiletý Joachim Doppel.

Stoiber údajně kvůli krizi v koaliční SPD a pádu jejího předsedy překvapivě opustil spolkovou politiku. Bavorská CSU tak nezíská křeslo superekonomického ministra. Za dva roky se v Bavorsku konají zemské volby a kritici Stoibera se obávají, že pod vedením současného předsedy neobhájí absolutní většinu v Landtagu. Už v zářijových volbách zaznamenal CSU rekordní odliv hlasů voličů.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme