Na Edmunda Stoibera se snáší vlna kritiky

V řadách bavorské CSU roste kritika jejího předsedy Edmunda Stoibera. Jeho odřeknutí účasti v budoucí spolkové vládě ohrozilo koaliční jednání a oslabilo vliv konzervativní strany na spolkové úrovni.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Edmund Stoiber

Edmund Stoiber | Foto: AFP

Edmund Stoiber udělal vážnou politickou chybu, soudí bývalý šéf CSU Theo Waigel. Čtyřiašedesátiletý bavorský ministerský předseda ztratil také podle dalších vlivných představitelů strany autoritu a důvěru; je načase, aby uvolnil cestu mladším do čela CSU, říká dvaapadesátiletý Joachim Doppel.

Stoiber údajně kvůli krizi v koaliční SPD a pádu jejího předsedy překvapivě opustil spolkovou politiku. Bavorská CSU tak nezíská křeslo superekonomického ministra. Za dva roky se v Bavorsku konají zemské volby a kritici Stoibera se obávají, že pod vedením současného předsedy neobhájí absolutní většinu v Landtagu. Už v zářijových volbách zaznamenal CSU rekordní odliv hlasů voličů.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme