Na Filipínách mělo dojít k ještě jednomu útoku teroristů

Muslimští teroristé na Filipínách plánovali útok na mezinárodní letiště v hlavním městě Manile. Informace o chystaném atentátu zveřejnila filipínská policie, která usvědčující dokumenty objevila v základnách Islámské fronty osvobození Mórů při ofenzívě v první polovině letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filipínská vlajka | Foto: CIA

Důkazy ukořistěné při ofenzívě na jihofilipínském ostrově Mindanao potvrzují podle policistů i spojení Islámské fronty osvobození Mórů na zahraniční teroristické skupiny, které ji finančně podporují a dodávají jí zbraně. Atentát na manilské letiště měl být spáchán na začátku roku 2002, z neznámých důvodů nebyl proveden.

Islámská fronta ale údajně stojí za dvěma letošními útoky na civilní letiště na Mindanau, a to ve městě Awang a také v Davau, kde zahynulo 22 lidí. Jen od začátku letošního roku zahynulo při teroristických útocích na jihu Filipín více než 200 osob.

Před několika dny se ale filipínská vláda a zástupci Islámské fronty dohodli na obnovení mírových rozhovorů. Příměří se však netýká jiné extrémistické organizace-skupiny Abú Sayafa, proti níž chce Manila zakročit s pomocí amerických jednotek.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme