Na Floridě prokázán třetí případ antraxu

Třetí případ nákazy bakterií antraxu byl oficiálně potvrzen na Floridě. Podle agentury AP jde tentokrát o 35letou ženu, která stejně jako dva předcházející nakažení pracuje v budově American Media. Případy nákazy bakterií antraxu na Floridě se nyní vyšetřují jako trestný čin. Federální experti pátrají po zdroji antraxu, který může být použit jako biologická zbraň. Americké ministerstvo zahraničí už dalo všem zastupitelstvím Spojených států po celém světě pokyn, aby si připravily pro všechny zaměstnance třídenní zásoby antibiotik pro případ napadení touto smrtelnou bakterií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obavy z možného útoku biologickými zbraněmi vyvolaly předchozí dva případy antraxu na Floridě, které vyšetřuje FBI. Vyšetřovatelé stále zjišťují, zda bakterie antraxu, které objevili v budově společnosti American media ve floridském městě Boca Raton, jsou přirozeného či umělého původu. Jeden muž ve věku 63 let na atrax zemřel minulý týden, bakterie antraxu byly později nalezeny na klávesnici jeho počítače. U dalšího zaměstnance byla objevena bakterie antraxu v nosní dutině, nemoc u něj však zatím nepropukla. Vyšetřovatelé v ochranných oděvech proledávají celou budovu, která byla neprodyšně uzavřena.

Olga Krupauerová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme