Na Floridě znovu začalo odpočítávání startu Discovery

V Kennedyho vesmírném středisku na Mysu Canaveral na Floridě zahájili odpočítávání dalšího pokusu o start raketoplánu Discovery. Stroj je prý v plné formě, všechny systémy by měly pracovat jak mají, a tak tentokrát může přípravy na cestu Discovary na oběžnou dráhu kolem Země zastavit jen počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raketoplán Discovery před odloženým startem

Raketoplán Discovery před odloženým startem | Zdroj: ČTK

Meteorologové se obávají, že je až čtyřicetiprocentní šance, že špatné podmínky start neumožní. Starty ve dne riziko nevhodného počasí zvyšují.

Americká vesmírná agentura NASA chce na start raketoplánu vidět, ale ve dne na Floridě často prší, a to raketoplánu nesvědčí. Před dvanácti dny se při pokusu o start Discovery stačilo počasí nad mysem Canaveral změnit z příznivého na nepříznivé a zpět během pěti hodin před startem.

Návrat raketoplánu do kosmu byl ale nakonec odložen kvůli nefungujícímu čidlu na dně palivové nádrže s kapalným vodíkem. Původně se měla sedmičlenná posádka, poprvé v historii vedená ženou, vracet z návštěvy Mezinárodní vesmírné stanice právě dnes. Nový start je naplánován na úterý 16.39 SELČ.

Miroslav Konvalina, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme