Na fotbalu možná i o politice

Za účasti řady politických prominentů dnes v Mnichově odstartuje fotbalové mistrovství světa. Českou republiku bude reprezentovat prezident Václav Klaus. Političtí představitelé od německého prezidenta Köhlera až po polského premiéra Marcinkiewicze sice přijeli kvůli fotbalu, ale vyloučeny nejsou ani kuloární rozhovory na vážnější téma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vozidla MS 2006 | Foto: Picture-Alliance / ASA

Není vyloučeno, že si Václav Klaus vymění víc než jen zdvořilostní fráze s bavorským premiérem Edmundem Stoiberem. Ten na nedávných Sudetoněmeckých dnech vyzval k politickému dialogu mezi Českem a Bavorskem o problematice sudetských Němců.

Zmínil svou připravenost k takovému dialogu a nevyloučil ani cestu do Prahy, kde na oficiální návštěvě nikdy nebyl. Zajímavé bude také sledovat, vedle koho se na čestné tribuně posadí íránský viceprezident Mohammad Aliabadí.

Jeho přítomnost nejspíš znamená, že z tolik diskutované cesty íránské hlavy státu, Mahmúda Ahmadínedžáda na šampionát do Německa nakonec sejde.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme