Na frankfurtském letišti se opět stávkuje, Lufthansa škrtla 140 letů

Německá Lufthansa musí jen dnes oželet 140 letů. Pozemní personál na letišti ve Frankfurtu totiž začal znovu stávkovat. Tarifní jednání se zaměstnavatelem o víkendu zkrachovala.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tabule s oznámením zrušených letů na frankfurtském letišti

Tabule s oznámením zrušených letů na frankfurtském letišti | Zdroj: Reuters

Zaměstnanci letiště, kteří mají na starost navádění a parkování strojů, se dají jen těžko nahradit. Odboráři ze svazu GdF žádají prudké zvýšení platů a tvrdí, že se můžou k jednacímu stolu kdykoli vrátit.

Poslední nabídku společnosti Fraport označili za podvod a stávkovat hodlají až do čtvrtečního rána. Provozovatel frankfurtského letiště chce garantovat zhruba osmdesátiprocentní provoz rušného vzdušného přístavu.

Nejpostiženější společnost Lufthansa preventivně pro dnešek zrušila 140 kontinentálních spojů a číslo nemusí být konečné. Neodletělo ani ranní letadlo do Prahy.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme