Na Guantanámu skutečně znesvěcován korán

Vyšetřovací komise armády Spojených států potvrdila pět případů znesvěcení koránu na americké základně Guantánamo, kde jsou vězněni zajatci podezřelí z terorismu. V Pentagonu to oznámil velitel věznice generál Jay Hood. Odmítl ale podrobněji popsat způsoby, jakými byla posvátná kniha muslimů znesvěcována.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Vyvrátil jen informace o tom, že byl korán splachován do záchodu, jak tento měsíc otiskl časopis Newsweek. Tvrzení vyvolalo v muslimském světě velké protesty. Časopis později označil zprávu za nepodloženou a stornoval ji.

Komise americké armády vyšetřovala 13 případů, jen pět z nich se ale podařilo prokázat jako úmyslné znesvěcení koránu. Ostatní se týkají neúmyslného znevážení svaté knihy. Komise objevila i případy, kdy korán znesvětili sami muslimští zajatci. Jeden z vězňů z ní například vytrhl několik stránek. Armáda Spojených států současně oznámila, že prověří a upřesní vojenské předpisy pro zacházení s koránem.

Milan Kopp, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme