Na Gusinského vydán další zatykač

Ruská generální prokuratura vydala znovu zatykač na mediálního magnáta Vladimíra Gusinského. Učinila tak i přesto, že před necelým týdnem španělský soud jeho vydání do Ruska zamítl.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální prokuratura zaslala zatykač na Vladimira Gusinského mezinárodní policejní agentuře Interpol. Mediamagnát je podle ní obviněn ze zproveněry více než 250 miliónů dolarů a také z praní špinavých peněz. Gusinskij, zdržující se ve Španělsku a prohlašující, že se do Ruska za Putina nevrátí, má dostat zpět také kauci 6 miliónů eur, na kterou byl propuštěn z vězení. Majitel společnosti Media Most byl v nepřítomnosti v minulém roce odsouzen a Moskva se ho pomocí mezinárodních zatykačů snaží dostat do země. Vladimir Gusinskij ale všechna obvinění odmítá a označuje je za politickou mstu vládní moci za kritiku prezidenta Putina i kremelských úředníků v médiích, která vlastnil.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme