Na Gusinského vydán další zatykač

Ruská generální prokuratura vydala znovu zatykač na mediálního magnáta Vladimíra Gusinského. Učinila tak i přesto, že před necelým týdnem španělský soud jeho vydání do Ruska zamítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální prokuratura zaslala zatykač na Vladimira Gusinského mezinárodní policejní agentuře Interpol. Mediamagnát je podle ní obviněn ze zproveněry více než 250 miliónů dolarů a také z praní špinavých peněz. Gusinskij, zdržující se ve Španělsku a prohlašující, že se do Ruska za Putina nevrátí, má dostat zpět také kauci 6 miliónů eur, na kterou byl propuštěn z vězení. Majitel společnosti Media Most byl v nepřítomnosti v minulém roce odsouzen a Moskva se ho pomocí mezinárodních zatykačů snaží dostat do země. Vladimir Gusinskij ale všechna obvinění odmítá a označuje je za politickou mstu vládní moci za kritiku prezidenta Putina i kremelských úředníků v médiích, která vlastnil.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme