Na Haiti havaroval letoun OSN, zahynulo 11 vojáků

Jedenáct lidí zahynulo při nehodě letounu OSN, který se zřítil na Haiti. Oznámila to mluvčí mezinárodní organizace v New Yorku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozidlo mírové mise OSN na Haiti | Foto: AFP

Uruguayský hlídkový letoun podle mluvčí OSN Michele Montasové narazil do horského úbočí západně od Fonds-Verrettes poblíž hranic s Dominikánskou republikou.

Kontakt se strojem, který byl na pravidelné pohraniční kontrole, se ztratil již v pátek ráno. Záchranáři se museli vydat na místo neštěstí pěšky, protože v obtížném terénu nejsou silnice. Nikoho živého však již nenašli, dodala Montasová.

O život přišlo všech jedenáct lidí na palubě. Oběťmi jsou uruguayští a jordánští vojáci sloužící v mírových sborech OSN. Mezinárodní organizace již vyzvedla těla a zahájila vyšetřování příčin nehody.

Mírová mise OSN čítající 9000 vojáků a policistů působí na Haiti od povstání v roce 2004, které svrhlo bývalého prezidenta Jeana-Bertranda Aristida.

Martin Hromádka, Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme