Na Haiti zemřeli i čínští příslušníci mírových jednotek OSN

Při zemětřesení na Haiti zahynuly desítky příslušníků mírových sil OSN. Mezi oběťmi je i osm čínských policistů, působících v mezinárodní misi MINUSTAH. Peking, který na Haiti poslal padesát záchranářů i tuny humanitární pomoci, smrt policistů potvrdil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Haiti. Záchranáři hledají zavalené lidi. | Foto: AFP

Čínské ministerstvo veřejné bezpečnosti oznámilo, že se snaží zajistit co nejrychlejší převoz ostatků zabitých důstojníků. Jejich repatriaci ale ztěžuje stále chaotická situace na letišti v haitské metropoli, které slouží především k přistávání letadel s humanitární pomocí.

Do záchranné operace se zapojil i Peking, který slíbil dodávky léků a potravin v hodnotě přes 4 miliony dolarů, přestože Haiti udržuje diplomatické styky s Tchajwanem. Další milion poskytne i čínský Červený kříž.

Peking se do mezinárodní mise na Haiti zapojil před šesti lety, kdy do této karibské země vyslal 125 příslušníků mírových jednotek, z toho 13 žen.

Robert Mikoláš, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme