Na Havla čekají v New Yorku hvězdy

Na prezidenta Václava Havla čeká příští týden v New Yorku výkvět americké smetánky. Lidé, kteří v roce 1990 připravovali první cestu demokraticky zvoleného prezidenta do Spojených států, chtějí vzdát hold jeho osobě. New York bude jednou ze tří zastávek Havlovy návštěvy Spojených států, na kterou jej pozval prezident George Bush.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: hrad.cz

Na Václava Havla čekají hollywoodské hvězdy, intelektuálové, politici a muzikanti. Směs osobností, kterou dokáže namíchat jediné místo na světě, a tím je New York. V auditoriu City University od New York v centru Manhattanu připravili Havlovi američtí přátelé diskuzní program nazvaný "Václav Havel, spisovatel a prezident." Hlavními protagonisty večera, který se má ohlédnout za 90. léty., budou vedle Havla americký prezident Bill Clinton a židovský myslitel Ally Wiesel.

S poctou Havlovi vystoupí herec Harvey Keitel, mezi ohlášenými hosty je také hudebník Lou Reed nebo spisovatel Arthur Miller a jak jinak režisér Miloš Forman a Čechoameričanka Madeleine Allbright. Václav Havel přijede do New Yorku diskutovat a také se bavit. Na následnou soukromou recepci jsou pozvány osobnosti showbyznysu a Američané připravují manželům Havlovým několik hudebních překvapení.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme